Kişisel Bilgilerim

Ad Soyad: VEDAT EVREN BELLİ
E-Posta: vbelli@beu.edu.tr
Kişisel Web Sitem:
Birim: Ahlat Meslek Yüksekokulu
Dahili Telefon : 8221

Özgeçmiş :

1980 yılında İstanbul'da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, 1998-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi "Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü’nden mezun oldu.

2006-2008 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Programı'nı tamamlayıp Yüksek Lisans Tezini vererek mezun oldu. Öğrencilik yılları ile mezun olduktan sonra birçok ulusal ve uluslararası Konservasyon ve Restorasyon projesinde görev aldı, bunlardan bazıları;

2001 yılında Türkiye İşbirliği Kalkınma Ajansı-TİKA'nın organizasyonu ile Moğolistan'da Bilge Kağan, Tonyukuk ve Köl Tigin Kurtarma Kazılarına (Türkiye İşbirliği Kalkınma Ajansı-TİKA) Uzman Restoratör ve Konservatör olarak katılmıştır.

2005-2007 yılları arasında Van Akdamar Adası, Kutsal Haç Kilisesi Restorasyon Projesi'nde Uzman Restoratör ve Konservatör olarak görev almıştır.

2009 yılları arasında İshakpaşa Sarayı Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi Projesi'nde Uzman Restoratör ve Konservatör olarak görev almıştır.

2011-2012 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nde misafir akademisyen olarak çalışmıştır.

Bitlis Eren Üniversitesi'ne bağlı Ahlat Meslek Yüksek Okulu Geleneksel El Sanatları Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak görevini sürdürmektedir.

2003 yılından itibaren Prof. Dr. Oktay Belli'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde Doğubayazıt, Kars, Ağrı, Iğdır, Tuzluca, Kağızman, Van, Hakkari, Bitlis, Siirt, Ahlat, Erciş, Sarıkamış, Muş ve Erzurum'da düzenlemiş olduğu ulusal ve uluslararası sempozyumların Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.