Bitlis Eren Üniversitesinde Kütüphane Haftası Etkinliği Düzenlendi

58. Kütüphane Haftası münasebetiyle, 81 ilde eş zamanlı 15 dakika kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Üniversitemiz M. Fuad Sezgin Kütüphanesinde, ‘’Kütüphanede Hayat Var” sloganıyla başlayan etkinliğe, Rektör Vekili Prof. Dr. Ferit İzci ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Atlı, Genel Sekreter Muhammed Sami Belet, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şener Şükrü Yiğitler katıldı.

Etkinlikte açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Ferit İzci yaptı. İzci, konuşmasında, üniversitelerde kitap ve kütüphanenin önemine değinerek kütüphanelerin geçmişten günümüze uzanan gelişiminden bahsetti ve kitapla yaşam kalitesinin yükseltilebileceğini, buna bağlı olarak kitap okumak için kitap satın almaya gerek olmadığını vurguladı.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı içerisinde, M. Fuad Sezgin Kütüphanesi üyelerinden en çok ödünç kitap alanlara ödülleri verildikten sonra Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şener Şükrü Yiğitler, bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi sonrasında Rektör Vekili Prof. Dr. Ferit İzci, Doç. Dr. Şener Şükrü Yiğitler ’e plaket takdim etti.

Etkinlik kapsamında Üniversitemiz kütüphanesinden en çok yararlanan üniversitemiz öğrencilerinden; Bedrettin İnan, Merve Çiftçi, Gülan Uçum ve Halil Aktaş; akademik personelden Öğr. Gör. Sedat Kaya, Öğr. Gör. Hacer Hande Ergin Çağatay ve Doç. Dr. Hacer Göl; idari personelden Elif Kavak, Birsen Erbil ve Kemal Akbaba’ya kitap hediye edildi.