Hakkımızda

Uygulama Kreş ve Anaokulumuz Meslek yüksekokulumuz bünyesinde, 2014-2015 eğitim öğretim yılı 15 Ekim  tarihi  itibariyle hizmete başlamıştır.

Açıldığında Hüsrevpaşa mahallesinde bulunan Meslek Yüksekokulu binasının giriş katında hizmet vermeye başlayan Anaokulumuz 15 Ekim 2021 tarihinde Rahva kampüsünde yapımı tamamlanan yeni hizmet binasına taşınmış ve 52 olan kapasitesi 114’e çıkmıştır.

4.696 m2 arsa üzerine 2 katlı olarak inşa edilen Uygulama Kreş ve Anaokulumuz 1.654 m2 kullanım alanına sahiptir ve büyük bir bahçesi bulunmaktadır. Binamız, 1 adet oyun odası,   1 adet  5-6 yaş grubu eğitim odası, 2 adet 3-4 yaş grubu eğitim ve uyku odaları, 2 adet 0-2 yaş grubu eğitim ve uyku odaları, 2 adet etkinlik odası,  1 adet yemekhane, 1 adet  mutfak ve idari odalardan oluşmaktadır.

         Toplam 114 kapasiteli kurumda halen 1 adet 3-4 yaş grubu, 1 adet 5-6 yaş grubumuz bulunmakta ve 41 çocuğa hizmet verilmektedir. Personel eksikliği nedeniyle kapatılmak zorunda kalınan 0-2 yaş grubumuz birkaç hafta içerisinde hizmet vermeye başlayacak olup, ayrıca 3-4 yaş grubumuzun ikinci şubesi de hizmete girdiğinde bakılan çocuk sayısı 60’a ulaşacaktır. 2022-2023 Eğitim-öğretim döneminde ise bu sayının 72’ye yükselmesi hedeflenmektedir.

Uygulama Kreş ve Anaokulumuz, Üniversitemiz akademik ve idari personeli çocuklarının yanısıra ilimizdeki diğer kamu kurum ve kuruluşlarında  çalışanların çocuklarına da hizmet vermekte olup; şu anki öğrenci profilimiz Üniversitemiz personeli,  Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık sektörü,   Emniyet  Müdürlüğü  ve  Jandarma Komutanlığı çalışanlarının çocuklarından oluşmaktadır. 

Uygulama Kreş ve Anaokulumuzda  tam donanımlı mutfağımız mevcut olup, yemeklerimiz aşçımız tarafından kendi mutfağımızda  pişirilmektedir. Yemeklerimiz,  çocuklarımızın damak tadına, yaşına ve hijyen kurallarına son derece itina gösterilerek  hazırlanmaktadır. Günlük olarak 0-2 yaş grubu çocuklarımıza  4 öğün, 3-4 yaş  ve 5 yaş grubu çocuklarımıza ise 3 öğün yemek ve kahvaltı hizmeti verilmektedir.

Uygulama Kreş ve Anaokulumuzda   Üniversitemiz tarafından görevlendirilmiş 4 öğretmenimiz bulunmaktadır ve çok yakında yeni alımı yapılan 2 öğretmen göreve başladığında öğretmen sayımız toplam 6’ya ulaşacaktır. Bunun yanısıra Kreşimizde 1 Yönetici,  1 Aşçı ve 1 Temizlik Personeli bulunmakta; gerektiğinde Meslek Yüksekokulumuzun akademik ve idari personellerinden de yararlanılmaktadır.

Ayrıca Uygulama Kreş ve Anaokulumuz tarafından,   Sağlık Hizmetleri  Meslek Yüksekokulu  Çocuk Gelişimi Bölümü  öğrencilerimize ve  Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu  Beslenme ve Diyetetik   Bölümü öğrencilerine  uygulama ve staj olanağı da sağlanmaktadır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak  gençlerimizin yetişmesine olduğu gibi çocuklarımızın yetişmesine de  katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Hedefimiz; kaliteli hizmet,  sağlıklı nesiller ve  ülkemize faydalı nesiller yetişmesine katkı sağlamaktır.