İş & Staj İmkânları

Yetenek Kapısı Duyuruları:

 

İş ve Staj İlanları:

Değerli Öğrencilerimiz Yetkilimiz,

Kariyer Kapısı – Kamu İş İlanları Platformu üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı – Merkezi Finans ve İhale Birimi bünyesinde, farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere Uzman Personel alım ilanı yayımlanmıştır.

 

Söz konusu ilan özel istihdam imkânları içerdiğinden ilgili bölüm mezunlarınızın bilgilendirilmesi önem arz etmektedir. Ekte sizlerle paylaştığımız E-posta ve SMS metinlerini 28.10.2022 tarihine kadar mezunlarınıza göndermenizi ve gönderim yapıldıktan sonra kaç mezuna iletildiğine dair bilginin bu e-postaya cevaben tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

 

Duyuru Yapılacak Bölümler/Fakülteler:

1.      Mühendislik Fakülteleri (Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Biyomühendislik, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Biyoloji, Kimya, Matematik, İstatistik)

2.      İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü (Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ile İİBF-İşletme-İktisat Fakültelerinin İnsan Kaynakları Yönetimi bölümleri)

3.      Bilgi Teknolojileri Yönetimi (Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Matematik, İstatistik.)

 

Not: Son başvuru tarihinin 31 Ekim olması sebebiyle duyuruları hızlı yapmanız önem taşımaktadır.

 

İlan detaylarına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

 

İyi çalışmalar dileriz.

Bilim Temelli Çalışıyor, Birlikte Başarıyoruz! 

TÜBİTAK bünyesinde birçok alanda;

✅Araştırmacı,
✅Aday Araştırmacı,
✅Teknik ve Destek Personeli,
✅Teknisyen
✅Usta

pozisyonlarında 612 kişi istihdam edilecektir!

Araştırmacı pozisyonu için;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden yeni mezun olmak veya dönem sonunda mezun olacak olmak,
 • Alanında deneyime sahip olmak.

Aday Araştırmacı pozisyonu için;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde 3. ve 4. sınıf öğrencisi olmak.

Teknik ve Destek Personeli pozisyonu için;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden yeni mezun olmak veya dönem sonunda mezun olacak olmak,
 • Alanında deneyime sahip olmak.

Ar-Ge Teknisyeni pozisyonu için;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden yeni mezun olmak veya dönem sonunda mezun olacak olmak,
 • Alanında deneyime sahip olmak.

Usta pozisyonu için;

 • Meslek lisesi ve dengi okulların ilgili bölümlerinden yeni mezun olmak,
 • Alanında deneyime sahip olmak.

Detaylar ve başvuru yapmak için tıklayınız.

DUYURU DETAYLARI

HALKBANK BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ UZMAN YARDIMCISI İLANI

Açıklama

Halkbank, finans sektörünün dijital serüveninde Bilgi Teknolojileri alanında kendi kariyer hikâyesini oluşturacak yeni takım arkadaşlarını arıyor!

Bankamız bünyesinde kariyerlerine ilk adımlarını atacak olan Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcılarına, yazılım geliştirme, siber güvenlik, mobil bankacılık, sistem ve network yönetimi gibi alanlarda farklı gelişim alanları ve eğitim fırsatları yakalama şansı sunuyoruz. Siz de bankacılık sektöründeki büyük yapı içinde bilgiye hızlı ulaşmak ve öğrenme yolculuğunuzu kaliteli bir şekilde tasarlamak istiyorsanız, 25 Haziran 2022 Cumartesi günü düzenleyeceğimiz Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı işe alım sınavına başvurabilirsiniz.

Başvuru ve Detaylar İçin:Tıklayınız

Gebze Bilişim Vadisinde Hizmet veren Hamle Teknoloji Gurup olarak sanayide dijital dönüşümü yönetmek için başlatmış olduğu Dijital Hamle Strateji kapsamında yürütülen dijital Hamle Staj Programı için kariyer merkezleri işbirliği ile üniversite öğrencilerinden başvurular almakttadır. Bu kapsamda Üniversitemiz öğrencileri bu kapsamda staj programına başvurabilirler.


Alpaslan Yavuz- Hamle Teknoloji Dijital Dönüşüm Uzmanı

Staj Başvuru Linki: https://dijitalhamle.com/application
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/dijitalhamle
İnstagram: dijitalhamle

DUYURU DETAYLARI

Başlık

TURKCELL-BULUT TEKNOLOJİLERİ PROGRAMI

Açıklama

Bulut Teknolojileri alanında kendini geliştirmek ve kariyerine bu alanda başlamak istiyorsan bu program tam sana göre! 

Toplamda 6 hafta sürecek bu programda Linux sistem, Network ve Sanallaştırma / Bulut Teknolojileri konularında eğitimler alabilir ve programın sonunda Turkcell Bulut ekibinde çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Bilgisayar mühendisliği veya benzer mühendislik bölümlerinde okuyan 3. sınıf, 4. sınıf öğrencileri ve yeni mezunları kapsayan bu programda işi mutfağında öğrenebilir, bulut teknolojilerinin geleceği olabilirsin.

Eğer sen de teknoloji, yazılım ve sistem konularına ilgi duyuyor ve kendini bulut teknolojileri alanında geliştirmek istiyorsan hemen aşağıdaki linke tıkla, başvurunu yap!

Detaylar ve Başvuru İçin: Tıklayınız

DUYURU DETAYLARI

Başlık

BAYKAR TEKNOLOJİ-İŞ İLANLARI

Açıklama

Bizimle Türkiye'nin Geleceğini Yazmak İster Misiniz?

Türkiyenin önde gelen İHA üreticisi Baykar, Yapısal İmalat ekibine katılacak takım arkadaşları arıyor.

Başvuru ve Detaylar İçin:Tıklayınız

1 Milyon İstihdam Projesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı sahipliğinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ve çağrılarıyla 1 Milyon İstihdam Projesi (1 Milyon Yazılımcı Projesi) başlatılmıştır. 1 Milyon İstihdam Projesi, Bilgi Teknolojileri alanına özel Türkiye’nin ilk ve tek eğitim ve istihdam platformudur. Proje kapsamında bilgi teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyen vatandaşların özgeçmişlerini oluşturması amacıyla “1 Milyon İstihdam” sistemi geliştirilmiştir. Proje kapsamında bir başka sistem olan BTKAkademi, bilgi teknolojileri alanında online eğitim hizmeti sunmaktadır. BTKAkademi üzerinde yüzlerce eğitim içeriği projeye özel olarak hazırlanmış olup, ücretsiz ve koşulsuz olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Kullanıcılar 1 Milyon İstihdam Projesi Web Sitesinde hazırlanan “Kariyer Rehberi” üzerindeki 23 pozisyondan biri arasından seçecekleri pozisyona göre alması gerekli veya tercih ettiği eğitimlere kaydolup, istediği tüm eğitimleri hemen alabilmektedir. Alınan eğitim bilgisi ve eğitim sonu başarı belgeleri 1 Milyon İstihdam sisteminde bulunan kullanıcı özgeçmişlerine yansıtılmaktadır. Bilgi Teknolojileri alanında istihdam sağlamak isteyen tüm şirketler de proje sistemine ücretsiz ve koşulsuz olarak kaydolarak özgeçmiş taraması yapabilmekte ve ilan yayınlayarak gelen başvuruları değerlendirmektedir. Aday kullanıcılar da sistemde yayınlanan iş ilanlarına başvurabilmektedir. Aşağıdaki adresten projeyi inceleyerek hemen ücretsiz ve koşulsuz olarak kaydolarak proje imkanlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Detaylar ve Başvuru:Tıklayınız

Proje Tanıtım Videosu:Tıklayınız

Bitiş Tarihi:

31/12/2022

Kariyer yaptıracak bir yerde çalışmak istiyorum.” diyorsan seni GNÇYTNK programına alalım!

GNÇYTNK’de neler var?

GNÇYTNK'de;

 • lisans son sınıf, yüksek lisans veya doktora öğrencisi;
 • yeni mezun ya da en fazla 1 yıllık iş tecrübesi olan
 • 1994 yılı ve sonrası doğumlu gençler için

yeteneklerine bakan, önlerini açan bir iş imkânı var!

Kısacası tam da istediğin iş; Turkcell’de seni bekliyor.


Hemen başvur!


Başvuru Linki: https://kariyerim.turkcell.com.tr/genc-yetenek

Tanıtım Videosu: https://www.instagram.com/p/Caj9UUPKMxY/

Bitiş Tarihi: 

08/05/2022

Aşağıda bağlantısı verilen "Açık Pozisyonlar" web sitesi aracılığıyla çok sayıda DTÖ (Dünya Ticaret Örgütü) iş ve staj listesini arayabilir ve inceleyebilirsiniz. DTÖ iş ve staj listeleri çok çeşitli meslekleri kapsar. İlgilenen adayların başvurularını sonuçlandırmak için kayıt olmaları gerekmektedir. 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:  TIKLAYINIZ

Bitiş Tarihi: 

30/06/2022

Aşağıda bağlantısı verilen web siteleri aracılığıyla birçok IOM (Uluslararası Göç Örgütü) iş ve staj listesini arayabilir ve inceleyebilirsiniz. IOM iş ve staj listeleri çok çeşitli meslekleri kapsar.

İlgilenen adayların başvurularını sonuçlandırmak için kayıt olmaları gerekmektedir. 

Ayrıntılı bilgi ve uygulama için:  TIKLAYINIZ.

Bitiş Tarihi:

31/12/2022

Aşağıda bağlantısı verilen web siteleri aracılığıyla birçok Birleşmiş Milletler iş ve staj listesini arayabilir ve inceleyebilirsiniz. BM iş ve staj listeleri çok çeşitli meslekleri kapsar.

İlgilenen adayların başvurularını sonuçlandırmak için kayıt olmaları gerekmektedir. 

Ayrıntılı bilgi ve uygulama için:  TIKLAYINIZ

Bitiş Tarihi: 

31/12/2022

GREAT Bursları, Birleşik Krallık üniversitesinde bir yıllık lisansüstü eğitimi almak isteyen 18 ülkedeki öğrencilere sunulan bir burs programıdır.  

Her bir burs, yüksek lisans eğitim ücretini karşılamak üzere 10 bin Sterlin değerindedir. 

Burslar British Council, Birleşik Krallık Hükümeti’nin GREAT Kampanyası ve katılımcı Birleşik Krallık yüksek öğretim kurumları tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. 

GREAT Burs programı kapsamında tüm bursiyerler, eğitimlerinin ilk döneminde ‘hoşgeldiniz’ etkinliğine, ikinci dönemde bağlantılarını geliştirmeye yönelik etkinliğe davet edilecektir. 

2022-23 akademik yılı için aşağıdaki üniversiteler tarafından Türkiye vatandaşı öğrencilerine sunulan sekiz lisansüstü bursu bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki üniversite sayfasını ziyaret edin:

GREAT bursiyerlerinde aradığımız özellikler

 • Türkiye vatandaşı olmak
 • Lisans derecesine ve motivasyon sahibi olmak ve başvuracakları alana ilgisinin olduğunu göstermek 
 • Başvuracağı Birleşik Krallık üniversitesinin İngilizce yeterliliği kriterini yerine getirmek
 • Kişisel ve akademik başarılarıyla Birleşik Krallık ile bir bursiyer olarak ilişkiler kurmak
 • Tüm Birleşik Krallık merkezli GREAT bursiyerlerinin deneyimlerini tartışmak ve Birleşik Krallık’ta eğitim alma bakış açısını yakalamak için bir ağ etkinliğine katılmaya istekli olmak 
 • British Council ve eğitim aldıkları Birleşik Krallık üniversitesi ile irtibatını sürdürmeye ve GREAT Burslarının bir elçisi olarak hareket etmeye istekli olmak
 • GREAT Burslarının bir mezunu olarak, potansiyel öğrenci adaylarına Birleşik Krallık’ta kendi eğitim deneyimi hakkında konuşmaya gönüllü olmak

Nasıl başvurulur?

 1. Daha fazla bilgi ve burs verdikleri alanla ilgili bilgi için yukarıdaki linke tıklayarak üniversitenin web sitesini ziyaret edin.  
 2. Her üniversitenin burs web sayfalarındaki talimatları izleyerek her biri için ayrı burs başvurusunda bulunun. 
 3. Bursun son başvuru tarihi üniversitesine göre değişir. Her bir bursun son başvuru tarihi  için lütfen üniversitenin sayfasını inceleyin.  
 4. Burs almaya hak kazanan adaylar bursu veren üniversite tarafından bilgilendirilecektir. 
 5. Burs almaya hak kazanan adaylar bursu veren üniversite tarafından bilgilendirilecektir. 

Bitiş Tarihi: 

09/06/2022

Aşağıda bağlantısı verilen  "Kariyer"  web sitesi aracılığıyla D-8 iş ve staj listelerini arayabilir ve inceleyebilirsiniz .

Ayrıntılı bilgi ve uygulama için:  TIKLAYINIZ

Bitiş Tarihi: 

30/04/2022

Aşağıda bağlantısı verilen web siteleri aracılığıyla birçok OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü)  iş ve staj listesini araştırabilir ve inceleyebilirsiniz  . OECD iş ve staj listeleri çok çeşitli meslekleri kapsar.

İlgilenen adayların başvurularını sonuçlandırmak için kayıt olmaları gerekmektedir. 

Ayrıntılı bilgi ve uygulama için:  TIKLAYINIZ

Bitiş Tarihi: 

30/06/2022